Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Doskonała jakość obróbki drewna dzięki zaawansowanym szlifierkom

Doskonała jakość obróbki drewna dzięki zaawansowanym szlifierkom

Szlifierka do drewna to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przeznaczone do szlifowania, czyli końcowego wygładzania powierzchni. Służy również do jej oczyszczania i wyrównywania. Powszechnie stosuje się je przy obróbce drewna, lecz sprawdza się świetnie również przy bardziej wymagających fakturach, takich jak beton, metal czy kamień. Wśród zaawansowanych szlifierek można wymienić m.in. te taśmowe (wąsko- i szerokotaśmowe), poziome i oscylacyjne do tartaku. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, dzięki której możliwa jest niezawodna i bezawaryjna praca.

Szlifierka do drewna szerokotaśmowa

Szlifierki szerokotaśmowe mogą mieć zróżnicowane poziomy mocy. Modele do 1000W są doskonałe w przypadku standardowych prac, w które nie trzeba włożyć dużego wysiłku. Osoby zastanawiające się, jaka szlifierka do drewna będzie najlepsza, jeśli chodzi o cięższe zadania, powinny postawić na model o mocy powyżej 1400W. Warto też przyjrzeć się szlifierkom ręcznym, które cieszą się dużą popularnością ze względu na wygodę użytkowania oraz zapewnianie dodatkowej kontroli. Planując zakup maszyny należy uwzględnić czynniki takie jak regulacja obrotów, sposób zasilania oraz średnica oscylacji. Czyszczarka do drewna może stanowić komplet ze specjalnym odkurzaczem, który pochłania pyły. Pozwala to na zadbanie o czystość stanowiska pracy.

Szlifierki i maszyny do tartaków

Wysokiej klasy szlifierki i maszyny do tartaków to również rozwiązania warte uwagi. Modele taśmowe charakteryzują się znacznie szybszą pracą od mimośrodowych odpowiedników. Stosuje się je podczas pracy na dużych powierzchniach, przede wszystkim w przypadku materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych odznaczających się sporą twardością. Urządzenia różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Niektóre z nich posiadają funkcje mające na celu usprawnienie pracy. Są to np. mechanizmy ekspresowego nakładania i naprężania, elektroniczne systemy kontroli prędkości przesuwu czy też układy do odsysania pyłu. Użytkowanie urządzenia staje się dzięki tym opcjom wygodniejsze, a ponadto zwiększa się precyzja i wydajność obróbki. Może ono być używane do pracy z miękkim i twardym drewnem.

Wysokiej jakości szlifierka do drewna pozioma, oscylacyjna i szerokotaśmowa

Szlifierki poziome, oscylacyjne i szerokotaśmowe umożliwiają m.in. frezowanie, polerowanie, dokładne cięcie oraz inne metody obróbki. Są to maszyny, w które powinien być wyposażony każdy profesjonalny warsztat. Wyróżniają się solidnością i niezawodnością.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów