Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Doradzamy, jaką wyrówniarkę stolarską kupić do warsztatu

Uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni obrabianego materiału jest możliwe dzięki zakupowi wyrówniarki stolarskiej. Sprzęt znajduje szereg zastosowań w warsztatach oraz zakładach produkujących i odnawiających meble wykonane z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Co musisz wiedzieć przed wyborem konkretnego urządzenia?

Konstrukcja wyrówniarki stolarskiej

Głównym elementem wyrówniarki stolarskiej jest stół roboczy umieszczony poniżej noży skrawających drewno. Noże są ruchomymi elementami, dlatego ich ustawienie względem obrabianego kawałka materiału można swobodnie regulować w pionie. Dzięki zmianie wysokości, na jakiej się znajdują, operator uzyskuje idealne parametry cięcia, odpowiadającego tym ze swojego projektu. W niektórych modelach maszyn np. Casolin PF 530 regulacja odbywa się automatycznie, co pozwala na jeszcze wygodniejsze i bardziej dokładne definiowanie ustawień. Nowsze sprzęty mają jeszcze więcej przydatnych funkcji jak choćby wyświetlacz cyfrowy czy SILENT SYSTEM – układ pozwalający na ograniczenie hałasów nawet o 50%!

Większość wyrówniarek stolarskich można doposażyć o wały strugarskie i wały spiralne. Niektóre, tak jak Primultini P 500 w standardzie mają wały 3-nożowe. To wszystko sprawia, że przy zakupie sprzętu możesz znaleźć dokładnie taki, który odpowiada charakterowi realizowanych zadań. Poszczególne modele dzięki grubszej powierzchni noży, precyzyjnym ostrzom, mocnym silnikom znacznie poprawiają wydajność pracy w Twoim warsztacie.

A może wyrówniarko-grubościówki?

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu sprzętu wykonującego więcej czynności niż tylko wyrównywanie powierzchni, postaw na wyrówniarko-grubościówki. To urządzenia umożliwiające wieloetapową obróbkę drewnianych powierzchni i przetwarzania tych o różnych fakturach – miękkich, twardych, grubych, cienkich. Decydując się na nią, nie potrzebujesz już dodatkowych maszyn takich jak heblarki czy grubiarki.

Jesteś na etapie wyposażania swojego zakładu stolarskiego lub tartaku? Wybierając maszyny, kieruj się ich wyposażeniem, mocą silnika, a także dostępnymi funkcjami. Jeżeli dysponujesz ograniczoną przestrzenią to wybór urządzenia wielofunkcyjnego zdaje się najlepszym pomysłem.

Oszczędzasz nie tylko miejsce, ale też pieniądze, gdy decydujesz się na zakup sprzętu używanego. Wiele wyrówniarek i wyrówniarko-grubościówek pochodzących z rynku wtórnego odznacza się bardzo dobrymi parametrami. W pełni sprawne i działające produkty kupisz w sklepie Maszyny Stolarskie.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów