Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Doradzamy jak dobrać piłę do cięcia drewna

Zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza piła do cięcia drewna? Online znajdziesz wiele modeli, które są przeznaczone do użytku domowego i profesjonalnego. Podstawowy podział obejmuje wersje ręczne oraz automatyczne, a w każdej z tych kategorii dostępne są narzędzia o różnych parametrach technicznych. Czym kierować się przy wyborze i gdzie kupować maszyny stolarskie?

Piła ręczna nadaje się do cięcia drewna, a więc wystarczy, aby przygotować opał na zimę czy wykonać podstawowe prace w ogrodzie. Jeśli chcesz realizować bardziej zaawansowane projekty, np. związane z produkcją mebli, wówczas rozważ modele automatyczne. Wyposażone w tarcze tnące są najważniejszym elementem parków maszynowych nawet w niewielkich stolarniach.

Jaka piła do drewna?

W zależności od tego, jaki zakres prac planujesz wykonywać i jakie rodzaje drewna obrabiać możesz wybrać:

  • piły ręczne, a wśród nich — płatnice i otwornice, czyli podstawowe modele, które pozwolą realizować proste zadania związane z przycinaniem listew, czy wycinaniem otworów. Do bardziej zaawansowanych zastosowań, a więc wykonywania precyzyjnych cięć czy pracy pod dużym obciążeniem sprawdzą się piły włosowe i ramkowe.

W przypadku tych modeli trzeba zwrócić uwagę na brzeszczot oraz rozmieszczenie, liczbę i kształt zębów. Do wyboru są piły kwadratowe, klinowane oraz łukowate.

  • piły automatyczne, a wśród nich — regulowane piły tarczowe, optymalizerki i pilarki półautomatyczne, dzięki którym ilość odpadów zostaje ograniczona do minimum, a tempo pracy i jej jakość znacznie wzrastają.

Ich zaletą jest przede wszystkim łatwa obsługa — wystarczy tylko jeden operator, aby przeprowadzić cykl obróbki drewna rozłupanego, okrągłego lub zrzyn. Poprzez możliwość regulacji takich parametrów jak długość cięcia czy moc silnika napędowego można uzyskać wysokiej jakości produkt końcowy, zgodny z oryginalnym projektem

Jeżeli wykonujesz meble, ogrodzenia lub inne elementy z drewna sięgnij po automatyczne maszyny stolarskie sterowane numerycznie. Pracują one znacznie szybciej i gwarantują wysoką powtarzalność produkcji. Nie oznacza to jednak, że w Twoim warsztacie nie przydadzą się ręczne piły do cięcia drewna. Online znajdziesz dużo modeli w wielu rozmiarach i typach konstrukcji do wyboru.

Nowe czy używane piły do drewna?

O ile piły ręczne nie są drogie i zakup nowej nie stanowi dużego obciążenia dla budżetu, o tyle dylemat pojawia się w przypadku urządzeń automatycznych. Większe i bardziej zaawansowane modele kosztują nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Alternatywą dla tak dużego wydatku jest nabycie używanej piły do drewna.

Gdzie kupić? Nie w każdym mieście funkcjonuje sklep, w którym sprzedawane są piły do cięcia drewna. Online dostępnych jest wiele platform oferujących te maszyny stolarskie w wersji ręcznej lub automatycznej. Zazwyczaj w takich punktach można nie tylko kupić gotowy produkt. Można też zamówić własny o konkretnych parametrach lub znaleźć sporo tańsze, lecz sprawne używane piły do drewna.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów