Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Do czego służą okleiniarki przemysłowe?

Maszyna stolarska w formie okleinarki to niezbędne urządzenie w wielu zakładach przemysłowych. Jak sama nazwa wskazuje maszyna ta służy do oklejania. Wykorzystywana jest zazwyczaj w zakładach stolarskich produkujących meble z płyt pilśniowych. Okleiniarka może służyć do oklejania zarówno powierzchni płaskich, jak i elementów krzywoliniowych. Dzięki tej maszynie, powierzchnie mebli stają się gładkie i estetyczne.

Dlaczego okleiniarka jest niezbędna?

Jak wiadomo, płyty pilśniowe nie mają tak estetycznego wyglądu zewnętrznego jak naturalne drewno, dlatego konieczne jest nałożenie na nie okleiny, czyli warstwy forniru wykonanej ze stycznego przekroju drewna. Zabieg ten sprawia, meble zyskują odcienie naturalnego drewna. Maszyna stolarska w formie okleiniarki może pracować w trybie automatycznym – oklejanie elementów prostych, bądź w trybie ręcznym przy oklejaniu powierzchni krzywoliniowych. Na rynku dostępne są także okleiniarki do obrzeży służące do nanoszenia forniru na wąskie powierzchnie, głównie krawędzie mebli.

Ile kosztuje okleinarka przemysłowa?

Jeśli chodzi o ceny tych maszyn, to zaczynają się od 2 tys. i kończą na kilkudziesięciu. Jest to oczywiście uzależnione od możliwości technologicznych, do której zalicza się moc, szybkość pracy, także dodatkowe funkcje ułatwiające pracę. Nanoszenie kleju topliwego pod okleinę odbywa się bezpośrednio na płytę, następnie na powierzchnię na którą naniesiony został klej dociskana jest taśma. Wszystko to sprawia, że meble stają się gładkie i estetyczne.

Zalety okleiniarek przemysłowych

Nowoczesne okleiniarki stolarskie to idealnie rozwiązanie, gdyż pozwala na precyzyjne przyklejenie obrzeży do płyty, które wyraźnie zmniejsza zabrudzenie oraz trwale przykleja taśmę do płyty, likwidując wszelkie wyciągi. Wszystko to sprawia, że powierzchnia staje się całkowicie gładka. Ponadto najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny stolarskie w formie okleiniarek kabinowych, charakteryzują się profesjonalną i wysoką jakością obróbki, dzięki zastosowaniu wielu agregatów roboczych. Pozwalają na automatyczne nakładanie kleju w kierunku posuwu, frezowanie wstępne i obcinanie, polerowanie, a nawet i cyklinowanie obrabianego materiału, co pozwala wyeliminować inne pojedyncze maszyny. Tego rodzaju maszyny są jednak dość drogie i przeznaczone do zaawansowanych zakładów stolarskich. Jednak nie zmienia to faktu, że nawet te podstawowe okleiniarki zwiększają wydajność produkcji, zachowując wysoką dokładność oraz zmniejszają ilość drewna usuniętą z powodu niewłaściwego nałożenia okleiny.

Maszyny stolarskie takie jak okleiniarki to niezbędne wyposażenie wielu zakładów meblowych, nawet tych niewielkich. Urządzenia te produkowane są także na potrzeby innych zakładów przetwórczych takich jak np. okleiniarki do oklejania profili okiennych, aluminiowych oraz PCV. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że warto rozważyć zakup szczególnie jeśli chcemy podnieść efektywność działania zakładu.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów