Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Dlaczego warto posiadać własny silos w gospodarstwie?

Każdy właściciel gospodarstwa jest świadomy tego jak istotnym aspektem jego działalności jest odpowiednie przechowywanie plonów i paszy. Aby uniknąć strat materialnych, a także idących za tym zwiększających się kosztów utrzymania gospodarstwa należy odpowiednio wybrać miejsce, a także warunki magazynowania dóbr rolnych. 

Jest to niezmierne ważne ze względu na podatność produktów sypkich na wilgoć, szkodniki oraz inne niesprzyjające czynniki wynikające z nieodpowiedniego przechowywania. Z tego też powodu wiele gospodarstw posiada swoje własne magazyny, które pomagają im nie tylko składować, ale także odpowiednio zarządzać dobytkiem.

Czym jest silos?

Silos to nowoczesne rozwiązanie dedykowane gospodarstwom, które pragną uniknąć problemu pogarszającej się jakości magazynowanych dóbr. Przeważnie występuje w postaci budynku lub jego części, służąc jako miejsce składowania materiałów sypkich. Od zwykłego magazynu różni się przede wszystkim szczelnością, która pomaga zachować odpowiednie warunki wewnątrz zbiornika. Dodatkowo podczas wyboru silosu możemy skupić się na doborze optymalnej pojemności, a także typu magazynu, który uwzględniałby w sobie rozwój i usprawnienie produkcji w przyszłości. Rodzajów silosów jest wiele dzięki czemu możliwe jest dopasowanie zbiornika do zapotrzebowania indywidualnego gospodarstwa w celu osiągnięcia najwyższego poziomu zysku i najniższego odsetka strat.

Oszczędność pieniędzy i wygoda

Odpowiadając na pytanie czy warto posiadać silos we własnym gospodarstwie należy najpierw rozważyć korzyści, które mogłyby z tej decyzji wynikać. Oprócz oczywistej zalety przechowywania plonów oraz paszy w odpowiednich warunkach nie narażających ich na szkodę, warto również zwrócić uwagę na aspekt oszczędności. Wśród ofert firm znajdujących się na rynku znajdą się również propozycje wynajęcia magazynu u kogoś innego. I choć wydawać się może, że to rozsądna opcja to należy najpierw przemyśleć czy na pewno i w jakim przypadku. Przechowywanie swoich dóbr w innym miejscu niż nasze gospodarstwo naraża nas na wydatki oraz niewygodę. 

W przypadku zdecydowania się na takie rozwiązanie musimy wziąć pod uwagę konieczność transportu, a więc nie tylko pojazd, ale i paliwo, a także koszty samego użytkowania cudzej przestrzeni. Dodatkowo tracimy w ten sposób czas, który moglibyśmy poświęcić na pracę w gospodarstwie lub odpoczynek. Dlatego też posiadanie własnego silosu jest rozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Nie dość, że oszczędzamy pieniądze oraz czas to również zwiększamy wygodę użytkowania zawartości magazynu. Firmy zajmujące się sprzedażą silosów przeważnie zajmują się również ich montażem w dowolnym miejscu wskazanym przez kupującego.

Czy naprawdę warto?

Silos to długoterminowa inwestycja, która na naszym gospodarstwie będzie funkcjonować przez lata. Warto jest o niej pamiętać szczególnie, gdy zależy nam na odpowiednim przygotowaniu na nadchodzący sezon. Ponadto w przypadku zakupu niektórych dóbr takich jak np. zboże często występującym zjawiskiem są wahania cen. 

Aby nie narazić gospodarstwa na większe niż zakładaliśmy koszty, warto jest zakupić dużą ilość ziarna w momencie obniżki cenowej i przechowywać je w zbiorniku, mając do niego dostęp przez cały rok. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pasz dla zwierząt hodowlanych znajdujących się na terenie naszego gospodarstwa.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów