Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Dlaczego powinieneś wybrać maszynę wieloczynnościową do obróbki drewna?

Dlaczego powinieneś wybrać maszynę wieloczynnościową do obróbki drewna?

Stoisz przed zakupem sprzętów do wyposażenia swojego warsztatu stolarskiego? Spośród wielu dostępnych propozycji musisz wybrać urządzenie, które najlepiej odpowie Twoim potrzebom. Będzie to maszyna wyspecjalizowana w konkretnych zadaniach albo wieloczynnościowa maszyna do obróbki drewna. Dziś przedstawiamy argumenty przemawiające za zakupem tej drugiej.

Dla kogo są maszyny wieloczynnościowe?

Nie zawsze maszyna wieloczynnościowa okaże się najlepszym wyborem. Zdecydowanie skorzystają na niej mniejsze przedsiębiorstwa. W warsztatach, które po pierwsze mają ograniczony metraż, a po drugie nie oferują bardzo szerokiego spektrum specjalistycznych usług, doskonale odnajdzie się właśnie ten funkcjonalny sprzęt. Na pewno warto wiedzieć, że jest on wystarczający do prowadzenia produkcji niskonakładowej, czyli produkowania elementów pojedynczych, prototypów, a nie całych serii. Sprawdzi się w produkcji, która odbywa się krok po kroku, a nie wymaga prowadzeniu kilku działań w tym samym czasie. 

Zamiast żmudnej obróbki drewna, która nierzadko jest bardzo dużym obciążeniem dla jednej osoby, warto zastosować właśnie maszynę wieloczynnościową. Jej rolą będzie przyspieszenie i usprawnienie procesów, w tym modelowania, tworzenia wzorów, szablonów, piłowania, frezowania. Do jej obsługi wystarczy jeden lub dwóch pracowników, co pozwala przekierować potencjał ludzki na inne działania, których maszyny nie zastąpią.

Zalety maszyn wieloczynnościowych

Maszyny wieloczynnościowe świetnie radzą sobie w mniejszych stolarniach, ale też wzorcowniach czy modelarniach. Na pewno długą listę ich zalet otwiera to, że zastępują kilka maszyn jednocześnie, przejmując ich zadania. To pozwala zaoszczędzić miejsce w warsztacie, ale też pieniądze – szczególnie gdy decydujesz się na zakup urządzenia używanego. Mniejsze koszty wyposażenia obiektu, a także niższe opłaty za jego eksploatację i utrzymanie – to również warto mieć na uwadze. Zmniejsza się liczba pracowników do obsługi maszyn, skracają się procesy, a jakość i powtarzalność elementów wzrasta. Co równie istotne dla komfortu pracy, obsługa maszyny jest łatwa, nie wymaga siły, a sam sprzęt pracuje cicho. W naszym sklepie znajdziesz różne warianty maszyn wieloczynnościowych. Zapoznaj się z ich specyfikacją techniczną oraz funkcjami, aby podjąć decyzję, czy bardziej zależy Ci na czopiarko-formatyzerce czy czymś jeszcze bardziej wszechstronnym. Zapraszamy!

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów