Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Dlaczego nie warto oszczędzać na zakupie maszyny stolarskiej?

Każde przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką drewna wykorzystuje szereg narzędzi oraz maszyn stolarskich. Przyrządy te to podstawowe elementy codziennej pracy, dlatego tak ważna jest ich jakość. Czasem niezbędna jest wymiana maszynerii na nowszą, co oznacza wydatki. Należy jednak pamiętać, że na zakupie maszyn stolarskich nie należy oszczędzać, gdyż może to przynieść niekorzystne efekty w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyn?

Niejeden przedsiębiorca prowadzący stolarnie, tartak czy fabrykę mebli w pewnym momencie staje przed sytuacją, gdy musi dokonać wymiany swoich maszyn stolarskich  w celu zastąpienia ich nowszymi modelami. Współczesny rynek oferuje bardzo duży wybór urządzeń, a każdy sprzedawca twierdzi, że jego produkty są najlepsze. Jak więc wybrać ten najodpowiedniejszy i na co zwrócić uwagę? Porównując ze sobą kilka ofert zauważymy rozbieżności w cenie, wyposażeniu, warunkach dostawy czy płatności. Jeśli chodzi o różnice cenowe, to warto je poddawać analizie na samym końcu. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że dana maszyna stolarska musi potrafić to samo w zbliżonych do siebie parametrach. Oznacza, to że komponenty i podzespoły powinny być o zbliżonej do siebie jakości.

Nie można więc porównywać firmowych części z innymi pochodzącymi od nieznanego producenta. Następnym ważnym punktem jest jest eksploatacja i koszty z nią związane – dotyczy to częstych wymian zużywających się elementów, a także zużycia energii. Ważne są również serwis i gwarancja oraz to czy zapewniono w cenie montaż i uruchomienie maszyny lub urządzenia. Przy zakupie warto również dowiedzieć się czy producent posiada wyspecjalizowany serwis na naszym rynku.

Zobacz również: czopiarki do drewna.

Dlaczego nie warto skupiać się wyłącznie na cenie?

W przypadku, gdy skupimy się wyłącznie na cenie, to po pierwsze możemy kupić coś, co pod względem wydajności czy też innych parametrów pracy nie będzie nas zadowalać. Kolejny problem, jaki może się pojawić to jakość urządzenia i częste wymiany podzespołów, co wiąże się z koniecznością wezwania serwisu naprawczego.

Podsumowując, podczas szukania oszczędności przy zakupie maszyn czy też technologii należy być ostrożnym, a cenę należy poddawać analizie dopiero po otrzymaniu ofert porównywalnych. Warto pamiętać, że taniość nie idzie w parze z jakością produktu.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów