Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Czym powinna charakteryzować się profesjonalna suszarnia do drewna?

Aby suszenie odbywało się szybko i bezproblemowo, konieczne jest wyposażenie się w odpowiednie urządzenia, które to umożliwią. Branża zmienia się i wykorzystuje nowe technologie, aby usprawnić cały proces. Aktualnie najpopularniejszą metodą jest suszenie drewna w suszarni. Jak jest zbudowana i jakie wyposażenie powinna mieć, a także jak działa suszarnia?

Suszenie drewna – jak to się robi?

Od jakiegoś czasu widać ogromne zmiany w procesie suszenia drewna – wykorzystywane są nowe technologie, dzięki którym nie jest konieczne przechowywanie drewna przez wiele lat, aby samoistnie uległo wyschnięciu. Ta metoda nie była tylko czasochłonna, ale również nie gwarantowała oczekiwanego rezultatu i nie chroniła drewna przed niekorzystnymi warunkami, a także szkodnikami. Aby tego uniknąć, konieczne jest poddawanie drewna dodatkowym procesom impregnowania i zabezpieczania. Właśnie z tego względu coraz częściej można zaobserwować nową metodę, a mianowicie suszenie drewna w suszarni. Wykorzystuje się do tego celu pary wodnej, powietrza, różnych cieczy, w tym oleju kreozotowego.

Suszarnia do drewna – budowa i działanie

Jeżeli myślisz o profesjonalnym suszeniu drewna, konieczny jest zakup suszarni do drewna, dzięki której cały proces suszenia będzie bardziej wydajny i mniej absorbujący. Profesjonalna suszarnia z zewnątrz wykonana jest z aluminium – jest to konieczne, aby osiągnąć zamierzony efekt. Od wewnątrz ściany i strop wypełnione są izolacją w postaci wełny lub poliuretanu. Jednakże suszarnia to nie tylko prosta konstrukcja, ale również odpowiednia aparatura, dzięki której możesz dopasować cały proces do rodzaju i grubości drewna, a także ustalić wilgotność, jaką chcesz osiągnąć. Co więcej, takie suszarnie wyposażone są w filtry i grzejniki, które dostosowują warunki panujące wewnątrz. Profesjonalna suszarnia do drewna powinna również posiadać zespół wentylacyjny, który umożliwia cyrkulację powietrza.

Proces suszenia zachodzi wewnątrz aluminiowego budynku w bardzo wysokiej temperaturze, jest to sprawdzony sposób na wyjaławianie drewna, co z kolei uchroni je przed szkodnikami. Przy budowie suszarni do drewna należy wziąć pod uwagę to, jakie elementy drewniane będą poddawane temu procesowi – dzięki temu będzie możliwe dostosowanie wielkości komór w taki sposób, aby był jak najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki możliwości ustalaniu temperatury oraz wilgotności możesz przewidzieć, jaki efekt uzyskasz.

Suszarnia do drewna to profesjonalna metoda, która umożliwia wydajny proces, który zakończony będzie sukcesem. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania możesz mieć również pewność, że drewno będzie w znakomitej kondycji.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów