Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Czym jest strugarka do drewna? Przewodnik stolarski

Choć dla wielu praca w drewnie to pasja, jeszcze do niedawna nie było to tak popularne. Ostatnio jednak zawód stolarza przeżywa renesans. Coraz to nowi amatorzy chwytają za długo i zaczynają pracować z drewnem, by tworzyć coś specjalnego. Nie od dziś wiadomo jednak, że w stolarce najważniejsze są maszyny. Dlatego o strugarce powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej.

Do czego potrzebna jest strugarka do drewna?

Jest to narzędzie potrzebne do pracy z drewnem. To maszyna pozwalająca uzyskać odpowiedni, wybrany przez twórcę kształt materiału, do którego jest przeznaczona, w tym przypadku jest to strugarka do drewna. Jest przynajmniej kilka rodzajów tych maszyn. Począwszy od maszyn typowo przemysłowych, stacjonarnych, o dużych gabarytach, przez mniejsze, uniwersalne modele, aż po strugarki przeznaczone do tzw. domowego użytku.

Mamy tu na przykład strugarki przemysłowe, jak na przykład strugarka czterostronna, które nie są przeznaczone dla klientów indywidualnych. Dziś zajmą nas jednak inne modele. Są to między innymi strugarki ręczne, ale i mechaniczne, z których korzystać mogą i amatorzy, i profesjonaliści. Będąc początkującym, musisz zwrócić uwagę na takie urządzenia, które nie wymagają od Ciebie specjalistycznej wiedzy.

Jak powinna być dobra strugarka do drewna?

Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy ma to być strugarka ręczna czy strugarka mechaniczna. Ta druga wszystko wykonuje za nas, jednak wymaga też wprawy i jest dość trudna w obsłudze. Nie pasuje także do wszystkich kawałków drewna. W związku z tym trzeba mieć świadomość, że nie każdy element uda nam się obrobić, by wyglądał tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Trzeba więc zwracać uwagę na jej parametry i mieć już jakąś podstawową wiedzę o struganiu i frezowaniu.

Z kolei strugarka ręczna, czyli strugarka do drewna jest narzędziem prostym w obsłudze. To mały element, który ułatwia tworzenie specjalnych rowków. Dzięki nim nie tylko połączysz kilka elementów i wykonasz specjalne miejsca, które ułatwią tworzenie szafek, ale także ozdobisz meble. Strugarka ma bardzo ważną w tym funkcję, więc nie można o tym zapominać. Jest to element dekoracyjny, który zawsze musi być wykonywany precyzyjnie.

Pamiętaj, by zastanowić się przed wyborem i skupić się na takim modelu, który faktycznie przyda Ci się przy produkcji danego elementu. Nie kupuj od razu najlepszej frezarki mechanicznej. Naucz się pracy z frezami ręcznymi, staraj się zadbać o jakość tego, co wykonujesz na mniejszym kawałku, by po czasie przejść na wyższy poziom. Pamiętaj, że tutaj ograniczeń nie ma. Musisz tylko wiedzieć, jak wykorzystać potencjał strugarki.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów