Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Charakterystyka pił panelowych do drewna

Piły panelowe są cenionym elementem wyposażenia warsztatów stolarskich. Użytkownicy wykorzystują je do precyzyjnego cięcia pionowego lub poziomego. Praca z ich udziałem jest szybka oraz wydajna, nic więc dziwnego, że cieszą się zainteresowaniem kupujących. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na piły panelowe zebraliśmy najważniejsze informacje na temat ich funkcji, zastosowania oraz konstrukcji.

Ze względu na swoje parametry oraz uniwersalność piły panelowe stanowią popularne wyposażenie parków maszynowych należących do stolarni. Warto przyjrzeć się im bliżej i zwrócić uwagę na konstrukcję sprzętu oraz jego zastosowanie. Wtedy można zadecydować o zakupie urządzenia nowego lub używanego o konkretnych cechach.

Zastosowanie pił panelowych

Piły panelowe są wykorzystywane do cięcia drewna w sposób pionowy lub/i poziomy, a także do przycinania dużych płyt wiórowych. Najważniejsze jest to, że obróbka materiału z ich wykorzystaniem jest bardzo precyzyjna. Pozwala to na wierne odwzorowanie założonego projektu, bez pomyłek czy niedociągnięć. To ważne, gdy przygotowywane są elementy składowe większej konstrukcji, zwłaszcza mebli produkowanych na wymiar.

Współczesne maszyny można niemal w 100% zaprogramować, aby docinały formatki zgodnie z założeniami. Tak posortowane części przekazywane są do dalszego oczyszczania, oklejania, foliowania. 

Piły używane

Na zakup piły panelowej trzeba przeznaczyć, w zależności od modelu, od 40 do nawet 60 tysięcy złotych. Na rynku nie brak też rozbudowanych modeli kosztujących powyżej 100 tysięcy złotych. Ostateczny koszt zawsze zależy od sposobu finansowania i wyposażenia maszyny, jakie wybierze inwestor. 

Alternatywą dla ponoszenia tak dużego wydatku jest zakup piły panelowej używanej. Zazwyczaj jest ona wyceniana na połowę pierwotnej wartości. W kwocie około 20 tysięcy złotych można zyskać całkiem dobry sprzęt, który pomimo swojego wieku i przepracowanych godzin nadal oferuje wysoką wydajność i dokładność cięcia.

Charakterystyka piły panelowej na przykładzie HolzHer CA 80 4300 mm

HolzHer jest jednym z najbardziej znanych producentów maszyn na świecie. Używane urządzenie tej marki może pracować niezawodnie nawet po 20 czy 30 latach od momentu wyprodukowania. Przykładem jest model HolzHer CA 80 o wymiarach cięcia równych 4300 x 4300 mm.

Ma mocny silnik 7,5kW,a także 6 sztuk chwytaków do płyt. W skład zestawu wchodzą blachy, osłony, cztery stoły z przodu i wentylatory, które tworzą poduszkę pod płytą. Sprzęt z 1997 roku jest po przeglądzie – w pełni sprawny.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów