Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Charakterystyka i zastosowanie frezarki dolnowrzecionowej do drewna

Niezależnie od tego, czy wyposażasz własną stolarnię, która dopiero co ma ruszyć, czy też decydujesz się na modernizację już istniejącej, nie może w niej zabraknąć frezarki. Frezowanie pozwala bowiem uzyskiwanie różnych kształtów. Na szczęście na rynku jest wiele doskonałych modelu tego elektronarzędzia, które pozwoli Ci na skuteczniejsze i lepsze działanie Twojej stolarni. A jaka powinna być dobra frezarka?

Frezarka górnowrzecionowa czy dolnowrzecionowa – jaka jest różnica?

Zanim przystąpisz do zakupu, zwróć uwagę na fakt, że możesz wybierać spośród różnych modeli frezarek. Podstawowy podział wyróżnia dwa jej typy: frezarki dolnowrzecionowe oraz frezarki górnowrzecionowe. Zanim więc zaczniesz modernizację swojego zakładu, warto, byś miał świadomość tego, który typ bardziej Ci się przyda na danym etapie.

Podstawowa różnica tkwi w zastosowaniu obu maszyn, choć oczywiście różnią się one także pod kątem wykonania, a więc charakterystyki i sposobu pracy. Frezarka górnowrzecionowe to elektronarzędzie o wiele bardziej proste. Jest łatwe w obsłudze i zastosowanie ma dość ograniczone, przede wszystkim w pracach wykończeniowych z materiałem. Z kolei dolnowrzecionowa to wyższy poziom skomplikowania pracy nad obróbką drewna i większe możliwości.

Charakterystyka frezarki dolnowrzecionowej

Frezarki z wrzecionem umiejscowionym na dole to najchętniej wykorzystywane maszyny do produkcji mebli w zakładach stolarskich. To specyficzny, bardzo charakterystyczny sposób frezowania, który umożliwia obróbkę o wiele bardziej zaawansowaną. Dzięki tego rodzaju maszynie można przygotować nie tylko wykończenie, ale także otwory, rowki, skomplikowane żłobienia i wiele innych. Dzięki niej łatwiej także zadbasz o wykonanie połączeń między deskami.

Oczywiście w tego rodzaju elektronarzędziach chodzi także o estetykę, więc precyzja pracy musi tu być bardzo duża. Tego rodzaju frezarka daje o wiele więcej możliwości niż górnowrzecionowe, choć – jeśli nie postawisz na najwyższą jakość – może wiązać się z większymi trudnościami i mniejszym bezpieczeństwem. Wszystko dlatego, że widoczność, szczególnie w tańszych modelach, jest ograniczona. To z pewnością maszyna wyposażająca profesjonalny warsztat, a nie amatorski garaż majsterkowicza.

Jeśli wybierasz rozwiązania nowoczesne i sprawdzone, nie musisz się martwić o jakość. Dlatego stawiając na wysokiej klasy elektronarzędzia, takie jak frezarki z dolnym wrzecionem, musisz mieć z tyłu głowy bezpieczeństwo i jakość wykonywanych produktów.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów