Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

Banzega a krajzega. Poznaj różnice między tymi maszynami

Banzega oraz krajzega są piłami, których przeznaczeniem jest głównie cięcie drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Istnieją jednak charakterystyczne różnice pomiędzy tymi dwoma maszynami, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę i umożliwiają wykonywanie precyzyjnego cięcia.

Czym jest banzega do drewna?

Banzega jest maszyną używaną w stolarstwie do prostoliniowego, bądź też krzywoliniowego cięcia materiałów drewnianych. Piła taśmowa zajmuje stosunkowo niedużo przestrzeni w stolarni, a nieskomplikowana budowa pozwala na szeroki zakres możliwości, w jakich może być zastosowana. Składa się z kół, korpusu oraz taśmy tnącej, a odpowiednia regulacja pozwala na określenie prawidłowego napięcia maszyny. Ważnym elementem jest również blat, który ustawiony pod odpowiednim kątem zapewnia zachowanie wysokiego stopnia dokładności. Przecinarka taśmowa posiada odpowiednie zabezpieczenia, a nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają długoletnią pracę.

Czym jest krajzega?

Krajzega jest maszyną używaną w stolarstwie do wzdłużnego oraz poprzecznego cięcia materiałów drewnianych. Piła tarczowa umożliwia również cięcie pod odpowiednim kątem, co znacznie ułatwia pracę. Dzięki zastosowaniu tarczy jako narzędzia tnącego możliwe jest cięcie dużych elementów w sposób łatwy i precyzyjny. Krajzegi do drewna składają się z korpusu, w którym umiejscowione jest wrzeciono z zamocowaną tarczą. Przy pomocy silnika elektrycznego i możliwości doboru prędkości obrotowej, można przecinać zarówno elementy długie, jak i o znacznych gabarytach. Przerzynarka posiada odpowiedni blat roboczy, a możliwość doboru grubości cięcia umożliwia zapobieganie niedoskonałościom przy pracy maszyny. Krajzega elektryczna zapewnia najwyższą jakość pracy oraz gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Trajzega czy krajzega, takie pytanie często nasuwa się pośród osób, chcących dobrać odpowiednie narzędzie. Są to nazwy wymienne z tą różnicą, że nazwa krajzega używana jest w centralnej Polsce, natomiast trajzega zazwyczaj w województwie świętokrzyskim oraz łódzkim.

Jakie są różnice między krajzegą a banzegą?

Jedną z głównych różnic jaka występuje między tymi maszynami jest rodzaj cięcia. Banzega przeznaczona jest do cięcia pod kątem, prostoliniowo lub krzywoliniowo, natomiast krajzega przeznaczona jest do cięcia prostoliniowego oraz pod określonym kątem. Kolejną ze znaczących różnic jest narzędzia do cięcia. W wyrzynarce jest to taśma tnąca, natomiast w przerzynarce tarcza z określonymi zębami. Ponadto charakterystyczne elementy budowy oraz inna wysokość cięcia rozróżnia te wysokiej jakości maszyny.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów