Maszyny stolarskie 34-231 Juszczyn 546 Pn – Pt: 7:00 – 17:00 | Sob: 7:00 – 14:00 phone +48 880 217 882 , info@maszynyjuszczyn.pl |

ODKRYJ NAJLEPSZE MARKI MASZYN

ABC stolarstwa: Na czym polega praca czopiarki?

Na czym polega praca czopiark

Może nie jest tak popularna jak piła, ale jej miejsce w wielu zakładach stolarskich jest obowiązkowe. Urządzenie nazywane też wielowrzecionową obrabiarką do drewna, to nowoczesna maszyna do obróbki CNC. Za sprawą dodatkowych narzędzi frezarskich może stać się jeszcze bardziej funkcjonalna i dzięki niej zrealizujesz wiele zadań w swoim zakładzie stolarskim. Dowiedz się, jak pracuje i dlaczego warto w nią zainwestować.

Czym jest czopiarka?

Solidne czopiarki obwiedniowe zajmują się głównie formowaniem wypustek, które są umieszczane na bokach drewnianych elementów. W ten sposób powstają konstrukcje, które można łączyć z innymi i w ten sposób można uniknąć wkrętów, śrub czy gwoździ. System bardzo często wykorzystuje się w produkcji drewnianych mebli i innych konstrukcji użytkowych powstających z tego surowca. 

Z pomocą czopiarek można formować, profilować i frezować elementy w taki sposób, aby powstały nie tylko czopy, ale też wypustki, pióra i inne potrzebne kształty. Czasem wymaga to doposażenia maszyny, co znacznie zwiększa zakres jej pracy i pozwala formować dowolne kształty przekrojów. W ten sposób powstaje maszyna nadająca się do obróbki drzewa litego oraz materiałów drewnopodobnych. 

Zastosowanie maszyny do wykonywania złącz czopowych

Warto rozważyć zakup czopiarki, gdy wykonujesz konstrukcje łączone w sposób kątowy. Jeden z elementów zawiera czop, a drugi gniazdo lub widlicę. Sterowanie za sprawą komputera, który został wcześniej odpowiednio zaprogramowany gwarantuje najwyższą precyzję działań oraz wierne odwzorowanie założeń projektowych. Odpowiada za to element roboczy, który stanowi wirująca głowica frezowa zintegrowana z piłką tarczową. W wyniku automatycznego przesuwania, w czasie obróbki powstaje docelowy kształt o przekroju poprzecznym. 

Czopiarka w takiej formie może pracować solo lub stanowić część większego ciągu produkcyjnego. Gdy korzystasz tylko z jednego narzędzia, pamiętaj o możliwości jego rozbudowania czy doposażenia. Popularnym wariantem maszyny są formatyzerko-czopiarki służące do przelotowej obróbki formatowej i profilowej materiałów z płyt wiórowych oraz z drewna. 

Zastosowanie czopiarek do drewna

Czopiarka do drewna to ważna maszyna w każdym zakładzie zajmującym się produkcją mebli oraz materiałów do wykańczania wnętrz takich jak panele podłogowe czy ramy okienne. Urządzenie świetnie sprawdza się do formatowania, frezowania oraz profilowania i pozwala na tworzenie ciekawych projektów oraz nietypowych zakończeń, np. w kształcie czopów czy piór.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Koszyk
Start typing to see posts you are looking for.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Sprzedaż +48 880 217 882
Więcej numerów